Svatební přípravy jsou náročné. Co nepodcenit?

Svatba nese celou řadu přívlastků. Říká se o ní, že je tím nejkrásnějším dnem v životě, také že je to jedna z nejdůležitějších událostí v životě člověka. I proto se většina nevěst snaží přípravy nepodcenit, i když jsou nadmíru náročné (a to jak fyzicky a psychicky, tak časově a finančně). K vůbec prvním krokům při chystání svatby patří výběr termínu a výběr místa. Poté se vytváří svatební oznámení, které se později zanesou hostům osobně. Nevěsty taktéž začínají poměrně brzy s výběrem svatebních šatů a v neposlední řadě dochází i na výběr svatebních prstenů. Jelikož je věcí, co zařídit, tolik, nabízí se otázka, co nepodcenit?

Nepodceňte svůj vzhled

Většina nevěst se chce ve svůj den cítit jako princezna, i proto se začíná poměrně brzy s výběrem svatebních šatů. Svatební šaty se vyplatí rezervovat ještě dříve než například fotografa, zejména o ty krásné kousky je totiž velký zájem a jsou často rezervovány i rok dopředu. Bohužel svatebními šaty to většinou začíná a následně to jimi také končí, bohužel. Během svatebních příprav se totiž často zapomíná například na další aspekty související se vzhledem. Zapomíná se například na rezervování oblíbené kadeřnice, na vizážistku a kromě toho také pedikúru a manikúru. Bohužel to si nevěsty uvědomí až pozdě a tak často improvizují nebo míří k tomu, kdo je zrovna volný. Proto při přípravách jednoznačně nepodceňujte svůj vzhled, ten by měl být na prvním místě.

Nepodceňte výzdobu svatebního místa

Ať už máte svatbu ve stodole nebo v oblíbeném hostinci, v každém případě se nesmí podcenit výzdoba svatebního místa. V ideálním případě byste měli dopředu rezervovat květinovou výzdobu, která by byla v kompetenci s květinou, kterou budete držet v rukou. Kromě toho se nesmí zapomínat na přípravu svatebního stolu, na kterém se budou nacházet svatební dary nebo dorty. A samozřejmě dnes existuje mnoho dalších svatebních doplňků, jako například zachycený příběh snoubenců či sepsání svatebního programu.

Publikováno: 28. 06. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová