Svatební hry

Svatba jako taková je nejenom potvrzením lásky konkrétní dvojice. Jedná se také o událost, na které se slaví a ke které patří také zábava. Ta může být nenucená, stejně jako může být spojena s organizací. A co patří mezi osvědčené svatební hry?

Tombola

Asi nejznámější možnost, která je na svatbách využívána. Proč? V první řadě proto, že se novomanželům dostane do ruky nějaká ta koruna navíc, a také proto, že se lidé zajímavě pobaví. Princip této svatební hry je v dvojsmyslech. Soupis cen může vypadat velmi lákavě. Třeba „sada kol“, nebo „puzzle pro náročné“. A co se za danými cenami skrývá? Dvě lahve Coca Coly, nebo pytlík strouhanky. Podobných tipů na ceny lze na internetu najít na desítky.

ONA nebo ON?

Zajímavá svatební hra, která zapojí oba novomanžele. Ti sedí uprostřed sálu, zády k sobě. V pravé ruce mají botu manžela, a v levé botu manželky. Na scénu přichází moderátor, který klade otázky, které mají jednu jasnou odpověď – konkrétní věc zastává či dělá buď manžel, nebo manželka. To symbolizují zvednutím konkrétní boty. Je zajímavé sledovat vtipné momenty, kde se neshodnou. A ideální otázky? Třeba takové, kdo doma drží kasu, nebo kdo má doma hlavní slovo.

Královský kočár

Hra, do které se zapojí ženich s nevěstou i svatebčané. Jednotliví aktéři jsou součástí kočáru. Následně moderátor vypráví příběh, kdy dané části kočáru nenápadně zmiňuje. Na to musí konkrétní osoba bystře reagovat. Co když to neudělá? Potom ji čeká jasný trest – na většině svateb spojený s tím, že se musí napít. Velmi vtipná hra, která se stoupající hladinou alkoholu může být pro jednotlivé aktéry už nad jejich možnosti koncentrace. Vhodné je mít v záloze několik příběhů, a to proto, že se svatebčané budou chtít prostřídat a vyzkoušet si, zda je to opravdu tak složité, jak tvrdí ti, kterým se nedaří příliš bystře reagovat.

Publikováno: 30. 12. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová