Druhy svateb: jaká svatba bude ta vaše?

Zásnuby se udály tak rychle a vy už nyní přemýšlíte nad tím, jak bude vypadat vaše svatba? Obvykle se vyplatí svatební den plánovat dostatečně dopředu, protože jenom tak se zajistí volné místo na vysněném svatebním místě. Než však začnete vybírat popůlnoční šaty pro nevěstu nebo šaty pro družičky, ujasněte si, jaký druh svatby si zvolíte.

Boho svatby se odehrávají v přírodě

Pokud milujete romantickou atmosféru, ale zároveň chcete zůstat v přírodě, měli byste dát přednost boho svatbě. Taková svatba nemusí být finančně náročná, což je pro mnohé snoubence atraktivní. Taková svatba se obvykle odehrává klidně i na louce ve stodole a po stránce svatební kytice je uvázaná z lučního kvítí. Sice ho můžete získat v květinářství, ale také ho můžete nasbírat na louce.

V posledních letech je takzvaná boho svatba velkým hitem. Důvodem je touha po komorním a zároveň uvolněném stylu.

Vintage svatba není retro

Odstíny bílé, krémové nebo champagne, také honosná květnová výzdoba, velké svíčky, historická auta, ale také staré kufr, zdobené svícky nebo perly či brože – přesně to je typické pro vintage svatbu, do které také můžete zařídit svůj velký den. Je však důležité si už na úvod uvědomit, že vintage svatba není retro. S tímto stylem je vintage velmi často zaměňován.

Nevěsty svou pozornost upínají hlavně na šaty, které jsou zdobené krajkou, nebojí se ani výrazné květinové výzdoby nebo křišťálových lustrů, jež dominují svatebnímu místu.

Glamour svatba rovná se kýžený luxus

Pokud nejste milovníky neotřelosti a nesázíte ani na to, co působí na první dobrou trochu „staře”, glamour svatba pro vás bude to pravé ořechové. Jedná se o typickou svatbu situovanou do přepychového zámeckého prostředí, případně do prostředí luxusních hotelů. Dominují zde třpytivé dekorace, také několikapatrový svatební dort a mimo jiné i luxusní květinové výzdoby, blyštivé snubní prsteny či ohňostroje, které završí celý svatební den. 

Publikováno: 28. 02. 2023 / Aktualizováno: 04. 03. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová