Svatba podle trendů roku 2021

Čeká vás v letošním roce svatba? Pak jistě přemýšlíte, jak sladit své představy s realitou a ještě u toho zůstat in. Přinášíme vám tipy na trendy roku 2021, které z vaší svatby udělají nezapomenutelnou událost roku. Svatební šaty, dekorace, místo, zábava, občerstvení. To všechno by mělo navzájem ladit a doplňovat se. Letošní rok se ponese v duchu udržitelnosti a návratu k přírodě a jednoduchosti.

Barvy a dekorace roku 2021

Pantone Color Institut tradičně vyhlašuje barvu roku. Rok 2021 má však rovnou dvě barvy – základní šedou a zářivě žlutou symbolizující vytrvalost a naději. Skvělé je, že se tyto barvy dají skvěle kombinovat, fungují jak v interiérech, tak i na oblečení. Pokud tedy nemáte svou oblíbenou barvu, můžete se inspirovat právě tady. Pozor na výběr svatebních dekorací. Patrná je silná orientace na materiály, které neškodí přírodě a nepřispívají k devastaci životního prostředí. Vybírejte proto dekorace, které nejsou jednorázové, zapomeňte na balónky, plastové kelímky nebo brčka. Rozlučte se s plasty a naopak se zaměřte na recyklovaný papír, dřevo a květiny v květináčích.

Nepřehlédnutelná svatební výzdoba

Svatebčanů bude na svatbách nejspíš jen hrstka. Svatby tedy budou menší co do počtu, ale o to větší budou dekorace. Čím větší a nápaditější výzdoba, tím lepší – obrovské kytice s lučním kvítím, velké nástěnné tabule nebo slavobrány z březového proutí. Pamatujte si, že nepřehlédnutelné nutně neznamená kýčovité.

Lokální květiny

Květiny všeho druhu ke svatbám neodmyslitelně patří. Jednoznačným trendem v příštích měsících budou lokální květiny.

Místo

Svatby pod širým nebem jsou velmi oblíbené, ale letos budou i velmi praktické. Naplánujte si svatbu na vlastní zahradě, v parku nebo na louce. Nezapomeňte však zajistit nezbytnosti, jako svatební party stany. Stan vás jednak ochrání před rozmary počasí a zároveň poskytne perfektní kulisy pro výzdobu přesně podle vašeho gusta. Exteriér zvolte i na svatební hostinu. Veselí bude mnohem uvolněnější, prostornější a co si budeme povídat, také bezpečnější.

Svatební šaty

V letošním roce budou svatbám vévodit šaty s rozmanitými siluetami, výraznými rukávy, hluboce vykrojenými zády nebo nepřehlédnutelnými mašlemi. Svatební šaty budou jedním slovem neobyčejné.

Svatební zábava

Svatby v roce 2021 budou pravděpodobně menší, ale o to srdečnější. Lidé si budou více užívat společnost svých blízkých, takže nebudete mít mnoho starostí s programem. Nezapomínejte ale na tradice a dejte u svatebního stolu prostor řečníkům, slibům a vzpomínkám.

Tipy pro jednotlivá roční období

Kromě trendů pro celý rok můžete pozorovat i trendy pro jednotlivá roční období. Ty se odrazí především ve skladbě rautů a slavnostních menu.

Jaro

Jarní svatby mají být svěží, plné čerstvých surovin a lučního kvítí. Experimentujte s lučními a divokými bylinami, vytvářejte neotřelé kombinace a raut doplňte svěžími nápoji.

Léto

Horké počasí přináší jistá omezení v rautu. Menu odlehčete, od svého dodavatele cateringu si nechte připravit nabídku jednoduchých jídel a vyhněte se těžkým máslovým krémům na dortech. Pro léto jsou ideální bublinky v jakékoliv podobě.

Podzim

Zemitost podzimu promítněte do svatebního menu. Pečená nebo grilovaná zelenina v kombinaci s lehkými masy bude ideální volbou. Na zdraví si připijte červeným svěžím vínem.

Zima

Nenechte se ukolébat větším množstvím času na přípravu, a co nejvíc toho zajistěte s dostatečným předstihem. Ani mráz vás nemusí odradit od svatby venku, jen si tento přístup bude žádat pečlivější přípravu. Na menu může být typická česká zabijačka a svařák, zimní svatební dort může být naopak sněhobílý plný lahodného smetanového krému.

Publikováno: 12. 01. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová