Svatební seznam hostů: můžete pro ně udělat něco navíc?

Jeden z nejdůležitějších faktorů, které ovlivní to, jak se hosté budou na vaší svatbě cítit, je volba vhodného místa. Svatební místa nemusí být známá, ale měla by mít určitou atmosféru. Měla by být volena nejenom podle svatebního páru, ale také podle hostů. Zde je několik tipů, jak docílit co nejspokojenějších hostů.

Seznam hostů

V první řadě je zapotřebí určit si, kolik hostů budete vůbec na svatbě mít. Někdy je dobré pozvat na svatební obřad pouze rodinné příslušníky. Přátelé a známí pak mohou dorazit na večerní párty. Je to zaprvé prostor, jak ušetřit, a za druhé také vaši přátelé se nemusí cítit na rodinné hostině příjemně. V některém případě je dobré, když přijdou až večer, klidně v neformálním oblečení. Někdy se stačí hostů prostě zeptat, jaká varianta by pro ně byla nejpříjemnější.

Ubytování hostů

Jedná se o položku, která může svatbu značně prodražit. Někdy se tomu ale nevyhnete. Pokud někdo přijíždí ze vzdáleného místa, je lepší mu obstarat ubytování (v hotelu nebo u někoho z příbuzných), než aby se musel trmácet dlouhou cestu domů. Levnějším řešením může být ubytování ve stanech, což se ale hodí spíše pro mladší hosty.

Problematičtí hosté

Pokud víte, že někdo s vašich známých má tendence chovat se nevhodně, můžete jej „přidělit“ na starost důvěryhodnému příteli. Ten může pomoci odvrátit katastrofu.

Zapojte sociální sítě

Prostřednictvím sociálních sítí se dá vytvořit událost, například vaše svatba. Zde můžete diskutovat s hosty a uvádět všechny důležité informace. Vyřešit zde můžete například to, jaký pokrm kdo preferuje (například z důvodu potravinové nesnášenlivosti apod.). Uvést zde můžete svědky nebo můžete spojit osoby, které se na vaší svatbě postarají o zábavu.
Dárek na uvítanou

Není výjimkou, že svatební pár své hosty obdaruje. Může jít o skleničku s upomínkovým datem na danou událost, láhev vína nebo třeba něco sladkého v hezké krabičce. Takový dáreček jistě každého potěší.

Publikováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová