Zámecká svatební hostina a ubytování na zámku pro novomanžele

Rozsáhlé zámecké nádvoří, starý anglický park nebo třeba historická zámecká kaple. Všechna tato místa se mohou stát kulisou k vašemu svatebnímu slibu, momentu, na nějž budete vzpomínat opravdu celý život

Luxusní zámecký hotel Chateau Herálec má za sebou dlouho historii a díky velké péči a mnohým zajímavým nápadům se ve stovky let staré stavbě dnes skrývají prostory zachovávající si jedinečnou atmosféru, ale zároveň z ní čiší luxus a pohodlí patřící k dnešní době. Ale nejde jen o samotný prostor, ale také o velmi přátelský a milý personál, který dokáže udělat cokoliv pro to, aby váš svatební den byl opravdu výjimečný a nezapomenutelný. 

Dokonalý obřad, a ještě lepší hostina

Zámecký hotel nabízí rozličné prostory zejména podle počtu účastníků. Zvládnou zde uspořádat maličkou komorní svatbu třeba jen o deseti lidech, ale i hostinu pro sto lidí. Svatební hostinu je možné uskutečnit venku na zahradě, ale i ve velkých vnitřních prostorách, jako je Síň předků či Erbovní vstupní hala. Z menších prostorů se nabízí třeba některá z jídelen zámecké restaurace Honoria, ještě komornější oslavy se pak hodí třeba do Růžového salónku či Kavárny Agasia. 

Důležitým bodem každé svatby je ale samotná hostina, čímž myslíme podávané menu. Ani tady nemůžete sáhnout vedle, protože zámecká restaurace klade důraz hlavně na kvalitu a co největší lokálnost jednotlivých surovin. Pokrmy vznikají pod taktovkou šéfkuchaře Michaela Zapalače v souladu s aktuálními ročními obdobími, ale v případě svatby si můžete nechat vytvořit menu přesně podle svých chutí a přání.

Prodloužená svatba

Pomyslnou třešničkou na dortu je ubytování na zámku, které je možné až pro 49 osob přímo v zámeckém hotelu. Unikátní zámecké apartmány a pokoje se skvěle hodí nejen jako ubytování pro hosty, ale také jako nádherné svatební apartmány pro novomanžele. Pokoje s příběhem, na jejichž designu se podíleli dokonce divadelní scénografové, v sobě zrcadlí díla starých českých malířských mistrů a je jen na vás, v kterém se poprvé probudíte vedle svého celoživotního partnera.

Ubytovaní svatební hosté jistě ocení Wellness & Spa by L’Occitane s několika saunami, bazénem a netradičním silenciáriem a herbáriem. Skvělým zážitkem se také jistě stane společná snídaně, při níž můžete strávit další čas s vašimi přáteli a rodinou a popovídat si o předcházejícím večeru.

Pokud si stále nejste jisti, jestli je to to pravé místo pro vás, vydejte se do zámeckého hotelu nejprve sami na prodloužený víkend. Prozkoumejte jednotlivé reprezentativní prostory, udělejte si dlouhou procházku po zámeckém parku a užijte si jídlo v zámecké restauraci. Při odjezdu už jistě budete vědět, zdali jste našli své svatební místo snů.

Publikováno: 31. 08. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová