Večerní a noční svatby

Klasikou, pokud jde o svatební obřady, bývají dopolední hodiny. A to proto, aby následně mohl proběhnout oběd a poté už jenom svatební veselí. Pokud jde o místo s velkým zájmem, není výjimkou ani svatba odpoledne. I to nemusí být nic výjimečného. Co už se ale výjimečným stává, to jsou večerní a noční svatby. Poslední roky přibývá párů, které je aktivně poptávají. A jak mohou vypadat?

Při západu slunce

Jenom těžko byste něco dokázali spojit s tak velkou romantikou, jako je západ slunce. A je jedno, zda jde o západ slunce u moře, ne horách, nebo třeba na louce. Taková večerní svatba, která je spojena se zapadajícím sluncem je něco, na co budou nejenom novomanželé, ale i svatebčané ještě velmi dlouho vzpomínat. Jenom jedno riziko taková svatba přece jenom má – musí se doufat, že opravdu vyjde počasí a místo bude orientováno tím správným zeměpisným směrem.

V interiérech, při svíčkách

Druhá možnost večerní, nebo v tomto případě noční svatby je spojena třeba se zámeckými, nebo s hradními interiéry. Zde je vhodné zajímavě zavzpomínat na dobu minulou a obejít se bez elektřiny. A co jí může nahradit? Ano, jsou to svíčky. Desítky svíček, které vytvoří dokonalou romantickou atmosféru, která podpoří samotný akt uzavření sňatku. Zde navíc nehrozí riziko toho, že nevyjde počasí. Svatba v interiérech má jasné výhody.

Láká také svatba pod hvězdami

Posledním naším tipem na večerní a noční svatby je obřad pod hvězdami. I ten má své jasné kouzlo. V letních měsících nic složitého, jelikož i po setmění jsou teploty celkem přijatelné. Jediným rizikem tak stále zůstává počasí. Pokud takovou svatbu plánujeme, je třeba i uskutečnit dále od velkých měst. Proč? Jelikož takzvané městské světelné znečištění způsobí, že poblíž velkých měst vlivem světelných odlesků hvězdy bohužel neuvidíte. Ideální volbou jsou hlavně různé horské louky.

Publikováno: 09. 12. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová