Svatba na zámku

Svatba je dnem výjimečným. A tomu je přizpůsobeno většinou vše, co se daného dne týká. Tím nejdůležitějším aktem je pochopitelně obřad, pro který si mnoho novomanželů chce zvolit různá zajímavá místa. Velkým hitem je svatba na zámku. Co byste o ní měli vědět?

Mnoho zámků svatby vítá

Když se podíváme na možnosti, kterou je i svatba na zámku, musíme říci, že většina zámků dnes aktivně nabízí možnosti svateb. Mimo jiné proto, že je nedělají zadarmo a tak se jedná o poměrně dobrý příjem do jejich rozpočtu. Podívejte se na webové stránky vybraných zámků a jistě zde najdete i kolonku, která se týká svateb. Dnes už je jenom velmi málo míst, kde byste se nemohli nechat oddat.

Nejde to kterýkoliv den

Pamatujte na to, že svatba na zámku nemůže být zcela podle vašich představ, pokud jde o zvolený den. Vzhledem k tomu, že se jedná o místo pro turisty, jsou svatby omezeny jenom na sobotu. A často ne každou v měsíci, jelikož ty jsou i přesně dány. Jak s ohledem na provozní dobu zámku, tak i s ohledem na dostupnost oddávajících. Ti jezdí z příslušného úřadu a je jasné, že musí mít volný termín. I proto je nabídka volných termínů často omezenější.

Různé lákavé lokace

Zámky jsou místem, ze kterých dýchá romantika, stejně jako z nich dýchá historie. Většina nabídne zajímavé lokace, jako jsou ty nejkrásnější sály, které se v prostorách zámku nacházejí. Jsou ale i jiné možnosti, jako obřady v zámecké zahradě. Hitem poslední doby jsou i noční svatby – třeba v zámecké zahradě pod hvězdami, nebo v sálech osvícených jenom desítkami svíček.

Bez peněz to nepůjde

Jsou to zajímavá místa, a tomu odpovídá i cena. S ohledem na vybraný zámek je třeba počítat s tím, že ty nejlevnější vyjdou na jednotky tisíc, a u těch nejdražších se dostáváme na sumu ve výši několika desítek tisíc korun. Na druhou stranu výjimečnost přinese opravdu nezapomenutelné vzpomínky.

Publikováno: 28. 01. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová