Jak vyzdobit svatební tabuli? Máme pro vás zaručené rady a tipy

Neodmyslitelnou součástí každé svatby je svatební tabule. Proto tu jsou určitá pravidla, která by se měla dodržovat. Mějte v malíku organizaci i výzdobu, podle našich zaručených rad a tipů!

Svatební výzdoba a správné navržení svatební tabule

Svatební tabuli je nutné předem uspořádat tak, aby na sebe všichni hosté viděli, přesto však měli ideální výhled na novomanžele. Vzájemně musíme posadit rodiny podle zasedacího pořádku, ale také podle toho, jak se kdo s kým zná. Pro lepší organizaci hostů na svatbě je vhodné, sepsat si zasedací pořádek a to s dostatečně velkým předstihem. Uvidíte, že si s ním ušetříte mnoho času a ve finále i spoustu nervů. Navíc si můžete nechat vyrobit na míru vkusné svatební jmenovky, které ozvláštní celou svatební tabuli, a patřičně tím dozdobíte svatební výzdobu.

Jak skloubit svatební výzdobu a uspořádání svatebního stolu

Přemýšlíte, jak uspořádat svatební stůl? Nejčastěji, pokud to prostor v místnosti dovolí, se stoly řadí do tvaru písmene U. Nejčestnější místo v čele obsazují novomanželé, po jejich bocích rodiče, následují ostatní členové rodiny každého z novomanželů a nakonec přátelé. Osazení ostatních míst už pak není vázáno žádným řádem. Ideálně je volit zasedací pořádek podle toho, jak se vaši přátelé znají.

Svatební výzdoba jde ruku v ruce se svatební tabulí

Výzdobě svatební tabule se naštěstí meze nekladou. Měla by se však nést v duchu celé svatební výzdoby. Většinou se na svatbách volí tlumené odstíny barev, které pomohou ke sladění barevných odstínů na ubrouscích, dekoracích, ubrusech i květinách. Pojďme se podívat na nejčastější používané barvy. Víte, že nepsané pravidlo říká, že barva nevěstiny květiny by měla ladit s textiliemi použitými na svatební tabuli? Tohoto pravidla se držte. Svatební výzdoba bude stát ve výsledku za to!

Fialová svatební tabule

Velmi oblíbenou barvou v posledních letech se stala fialová. Ležérně působí v kombinaci s lila nebo klasickou bílou. Hodí se však také ke krémovým odstínům. K výzdobě lze použít základní odstín fialové a poté několik doplňujících odstínů, většinou o několik odstínů tmavších, pro doladění skvělého efektu.

Červená svatební tabule

Další oblíbenou barvou mezi milenci je červená. Symbolizuje lásku a vášeň. Červená se skvěle hodí právě do doladění těch nejmenších detailů na stole. Probouzí chuť k jídlu, proto ji doporučujeme kombinovat pouze s čistě bílou nebo smetanovou. Svatební výzdoba v červené barvě vypadá skvěle v kombinaci se zlatými doplňky.

Zelená svatební tabule

Další oblíbenou svatební barvou pro letošní rok je zelená. Odstíny zelené jsou uklidňující a podle pověr podporují plodnost. V dávných dobách nesměla zelená na žádné svatbě chybět! Zelenou jde dobře kombinovat s bílou, která rovněž ke svatbě neodmyslitelně patří. Elegantním a svěžím dojmem bude působit hned několik odstínů zelené, přičemž hlavní by měl být ten nejtmavší odstín.

Vybírejte moderní doplňky na svatební tabuli

Děláte si seznam doplňků pro svatební tabuli? Pak se podívejte na naše internetové stránky Gregorevent, kde najdete širokou nabídku svatebních doplňků. Vybírat můžete například ze svatebních ubrusů, svatebních běhounů, potahů na židle, mašle, svícny, vázy, světelné řetězy a zástěny. Pomůžeme vám také s výzdobou na klíč!

Publikováno: 06. 03. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová