Co pomáhá na chřipku a nachlazení?

Dokonce i v dnešní koronavirové době stále existují nemoci jako jsou chřipka nebo nachlazení (k tomu může dojít i z důvodu intenzivního chlazení klimatizací). Nepřichází však jenom v zimním období, ale jsou tady s námi celoročně. Proto bychom je neměli podceňovat, a nějakým způsobem se snažit jimi předcházet a preventivně se chránit. Existuje spoustu možností, od babských rad až po doplňky stravy pomocí vitamínů v podobě tablet. Na pár z nich se v tomto článku podíváme, a poradíme vám s prevencí před těmito nemocemi a jak je účinně rozeznat.

Jak poznáme chřipku od nachlazení?

Chřipku jednoduše rozeznáme tak, že její příznaky jsou na rozdíl od běžného nachlazení značně výraznější. Jestliže vás trápí:
  • Horečka – často vzniká nečekaně a rychle, teplota se pohybuje kolem 39–40 °C.
  • Bolest v krku – dráždivý kašel a nepříjemné pálení v krku
  • Cítíte se vyčerpaní? – Doprovázet vás může nejen nevolnost a zvracení, ale taky bolest očí nebo zad, únava mnohdy neustupuje i po odeznění chřipky, a může trvat i několik týdnů.
Tip: Na všem zdraví se může podepsat také nadměrná vlhkost vzduchu. Vypořádejte se s ní pomocí vysoušeče vzduchu! Ještě před tím si ale přečtěte, jak odvlhčovač vybrat.

Jak se s chřipkou účinně vypořádat

Na chřipku účinně zabírají Antipyretika. Nesmíme však zapomenout na efektivní účinek vitamínu C. Pomáhá posílit naši imunitu a díky němu tělo dokáže daleko lépe zatočit s chřipkou. Není žádným tajemstvím, že zázvorový čaj s přidáním medu a citronu, dokonale pomůže ohřát organismus (na zimnici je ideální volbou). Dále je dobré zmínit, že příznivá teplota v domě, může mít vliv na rychlejší uzdravení, proto bychom neměli tento faktor přehlížet. Pokud prostory vašeho domu nestačí vytápět běžně ústřední topení, nabízí se možnost pořízení mobilního topidla (top volbou jsou topidla Master). Pořízení elektrického topidla do domácnosti, je v tomto případě vhodným řešením.

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová