3 tipy na oblečení pro svatebčany

Svatebčani jsou nedílnou součástí každé svatby. Tedy pokud se nejedná skutečně malou, kde jsou jenom budoucí novomanželé a svědci. U většiny svateb se přece jenom několik, nebo i několik desítek hostů najde. Podívejte se na 3 tipy na oblečení pro svatebčany.

Klasický formální styl

Ten bývá klasikou. Svatba je důležitá událost, a pokud je dobře oblečen ženich s nevěstou, očekává se, že budou dobře oblečení i svatebčané. Jaký je tedy formální styl, se kterým nešlápnete vedle? Pokud nevíte, oblečete se stejně, jako byste šli na pohřeb. Muži by měli mít ideálně tmavé sako, a dále košili a kravatu. Jejich partnerky by měly mít ideálně šaty. Raději kratší, než délku až na zem. Musí také dát pozor na barvu, jelikož bílá, ale i obecně světlejší, patří ve svatební den jenom nevěstě.

Smart casual

Jedná se o velmi známý dress code, který lze najít na mnoha pozvánkách na společenské akce. Co to znamená? Jde o kombinaci pohodlného a přitom stále elegantního oblečení. Oblíbený je smart casual u těch svateb, kde není tolik kladen důraz na formálnost, ale je cílem, aby svatebčané byli upravení. Pokud jde o muže, je dobrou volbou vzít si společenské kalhoty a volnočasovou košili. Nebo kalhoty, tričko s límečkem a volnočasové sako. U partnerek je to opět celkem jednoduché – šaty jsou klasikou.

Neformální oblečení

Jde o oblečení pro svatebčany, kteří se chystají na svatbu, která je pro novomanžele jenom úředním slibem a ničím jiný. Obvykle jsou upozorněni, že se mají obléknout neformálně. Jinak je to faux pas. Očekává se, že neformálně bude oblečený i ženich s nevěstou a tak v takovém outfitu budou zapadat i svatebčané. Toto oblečení ale není příliš běžné a jde spíše jenom o výjimečné situace. Na druhou stranu pokud je to přání novomanželů, splňte ho a přijďte v tričku a riflích – tedy v oblečení volnočasovém.

Publikováno: 14. 01. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Jarošová